НЗФ перешкоджають роботі місії ОБСЄ, - штаб ООС

ОБСЄ. 

EPA-EFE

Представникам ОБСЄ не дали отримати доступ до місця постійного зберігання озброєння у Донецькій області

Українська сторона спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін зафіксувала чергові обмеження свободи пересування патрулів СММ ОБСЄ у виконанні мандата СММ зі сторони НЗФ.

Про це повідомляє штаб ООС.

Зазначається, що патрулю Місії ОБСЄ відмовили у проїзді на тимчасово окуповану територію через блокпости біля населених пунктів Заїченко, Шевченко, Мічуріне, Нова Мар’ївка та не дали отримати доступ до місця постійного зберігання озброєння в непідконтрольному урядові районі Донецької області.

"Такі дії можуть мати за мету приховати заборонену діяльність НЗФ та пересування або підготовку їхніх військ. Українська сторона спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін звертає увагу представників так званих НЗФ на неприпустимість дій по перешкоджанню виконання представниками СММ ОБСЄ мандату Місії", - говориться у повідомленні.

У штабі ООС додають, що мандат СММ передбачає вільний і безпечний доступ представників СММ ОБСЄ по всій території України. Усі підписанти Комплексу заходів по виконанню Мінських домовленостей погодилися з необхідністю вільного та безпечного доступу, а також із тим, що обмеження свободи пересування СММ є порушенням.

Раніше повідомлялося, що впродовж минулої доби, 3 січня, незаконні збройні формування 3 рази порушили режим припинення вогню на Донбасі.

Loading...